Ölmek üzere olan tüm bitkileri hayata döndürüyor! Muz, kahve ve yumurta kabuğu

Her evde bulunabilecek, oldukça masrafsız 3 ürünle bir karışım elde edebilir ve çiçeğinizin toprağına karıştırabilirsiniz. Bu basit ama etkili yöntem için bakın neler gerekiyor.

1- Muz kabuğu

Muzu tükettikten sonra sakın kabuğunu çöpe atmayın. Çünkü elde edeceğiniz karışım için muz oldukça gerekli. Muzun kabuğu içerdiği vitaminler sayesinde bitkilerinizi yeniden canlandıracak.

2- Öğütülmüş kahve

Muzdan sonra atılmaması gereken ikinci malzememiz ise öğütülmüş kahve. Filtre kahve demlemek için öğüttüğünüz kahvelerin posası da ayrıca bir kenarda öğüteceğiniz kahve de sizin işinizi görecektir.

3- Yumurta kabuğu

Gelelim son malzememiz olan yumurta kabuğuna. Yumurta kabuğu da bitkilerin hayata tutunması için oldukça gerekli bir madde. İçerdiği vitaminler bitkilerin kökleri için çok faydalı.

Gördüğünüz gibi bitkileriniz için faydalı olacak bu karışımın maddeleri, her evde bulunması muhtemel, masrafsız malzemeler. Şimdi karışımı nasıl elde edeceğimizden bahsedelim. Yumurta kabuğu, muz kabuğu ve öğütülmüş kahveyi bir blender haznesine dökün içine biraz su ekleyin. Tüm malzemeler birbirine karışana kadar parmağınızı blenderın tuşundan çekmeyin.

Dakikalar içinde elde ettiğiniz bu karışımı, ölmek üzere olan bitkinizin toprağına güzelce yayın. Birkaç gün sonra günler önce boynunu bükmüş olan bitkinizin canlandığınızı gözlerinizle göreceksiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir