Emekliye 10 bin lira ikramiye verilecek! İktidarın son emekli planı ortaya çıktı

Yerel seçimlere doğru yaklaşırken, emeklilerin maddi sıkıntıları giderek derinleşiyor ve bu durum iktidarı yeni önlemler almaya zorluyor.

Geçtiğimiz günlerde, emeklilere verilen bayram ikramiyelerinin 2 bin TL’den 3 bin TL’ye çıkarılacağı ve toplamda iki bayram için 6 bin TL ödeme yapılacağı duyurulmuştu.

Ancak bu adım, emekliler arasında memnuniyetsizlik ve tepkilere yol açtı. Emekli aylıklarında beklenen artışların gerçekleşmemesi nedeniyle umutlarını bayram ikramiyelerine bağlayan emeklilerin durumu, iktidarı yerel seçimler öncesinde zor bir konuma soktu.

TBMM Genel Kurulu’nda görüşülen 8. Yargı Paketi’nde yer alan emekli bayram ikramiyesinin 3 bin liraya yükseltilmesine yönelik madde, geçtiğimiz günlerde kabul edilmişti. Ancak tartışmalar sürüyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, emeklilere yapılan zam taleplerini “tahrik” olarak değerlendirerek bütçede daha fazla kaynak ayırmanın mümkün olmadığını savunurken, Devlet Bahçeli ise “cömertçe iyileştirmelerin” yapılacağını belirtmişti.

Kısa Dalga yazarı Mehmet Çetingüleç’in kulislerden aktardığına göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Pazartesi günü yapılacak olan kabine toplantısının ardından emekli ikramiyeleriyle ilgili önemli bir açıklama yapması bekleniyor.

Bu bilgilere göre, Erdoğan’ın bayram ikramiyesini 3 bin TL’den 10 bin TL’ye çıkarmayı planladığı iddia ediliyor. Bu durumda, 2023 yılında 2 bin TL olarak belirlenen ikramiyeye tam 5 katlık bir zam yapılacak.

EMEKLİYE 10 BİN TL İKRAMİYE

Eğer iktidarın kulislere yansıyan bilgisi doğruysa, emekliler Ramazan ve Kurban Bayramı’nda her biri 10’ar bin TL olmak üzere toplamda 20 bin TL ikramiye alacaklar. Bu potansiyel değişiklik, emekliler arasında büyük bir memnuniyet yaratacak gibi görünüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x