Aydın’da restoran patlaması davasının ikinci duruşması görüldü

Aydın‘ın Nazilli ilçesinde 30 Aralık 2022 tarihinde bir restoranda meydana gelen ve 8 kişinin öldüğü patlamaya ilişkin davanın ikinci duruşması görüldü.

Altıntaş Mahallesi’ndeki bir restoranda 8 kişinin hayatını kaybettiği tüp patlamasına ilişkin geçen yıl hazırlanan iddianamede, 9 şüphelinin 2’şer yıldan 15’er yıla kadar hapisle cezalandırılması istenmişti. İkinci duruşmada, tutuklu bulunan işletmeci L.Y. serbest kalırken, tutuklu şüphelilerden M.G.B’nin de yetkisi ve yeterliliği olmadığı halde tüp değişimi yaptığı, döner tezgahını kapatıp sıcak yüzeyin soğumasını beklemeden tüpü söktüğü belirtilen iddianamede, vanaları kapatıp sökeceği tüpü sistemden izole edip sonrasında söküm yapması gerekirken buna uygun davranmadığı, arızalı tüpün etiketsiz vaziyette işletmede kalmasına neden olduğu için olayın oluşumuna etkisinin bulunduğu kaydedildi.

Olay

Altıntaş Mahallesi Kıbrıs Caddesi’ndeki restoranda 30 Aralık 2022’de tüp değiştirilirken meydana gelen patlamada 8 kişi yaşamını yitirmiş, 4 kişi yaralanmıştı. Olayla ilgili 10 kişi gözaltına alınmış, bir şüpheli ifadesinin ardından serbest bırakılmış, hakimliğe sevk edilen şüphelilerden restoran sahibi L.Y., tüp bayisi A.B. ve oğlu M.G.B. tutuklanmış, diğer şüpheliler ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı.

Patlamayla ilgili iki bilirkişi heyetinin hazırladığı raporlarda 9 şüphelinin olayda sorumlulukları bulunduğu belirtilmişti. – AYDIN

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / 3.Sayfa

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x