Alan Wake 2 Satışları 1.3 Milyon Adedi Aştı

Remedy Entertainment tarafından Alan Wake’in çıkışından 13 yıl sonra piyasaya sürülen Alan Wake 2 oyununun 1.3 milyon satış adedini aşarak şirketin şimdiye kadarki en hızlı satan oyunu olduğu açıklandı. Oyunun PC (Epic Games Store), Xbox Series X|S ve PlayStation 5’te platformlarında mevcut olduğunu da hatırlatalım.

Oyun, 2024’ün başında zaten 1 milyon adet satmıştı ve en son 300 bin adet yalnızca son 2 ayda satışmış oldu. Stüdyo ayrıca önceki oyunu Control’ün 2019’daki lansmanından bu yana 4 milyonun üzerinde satarak yaklaşık 100 milyon avro gelir elde ettiğini de paylaştı.

Remedy CEO’su Tero Virtala, oyunun fiyat noktasının yüksek seviyede kaldığını ve geliştirme ile pazarlama masraflarının önemli bir kısmını şimdiden karşıladığını paylaştı. Virtala, mevcut hayranlara hizmet etmek ve yeni oyuncuları çekmek için oyunu geliştirmeye devam edeceklerinin ve oyunun satışlarının devam etmesini beklediklerinin altını çizdi.

Remedy, Alan Wake 2 için iki hikaye genişlemesi üzerinde çalıştığını zaten duyurdu. Bu genişlemeler, bu yıl içinde oyuncularla buluşacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x