Ailesinden tek o kaldı… “Babanın acı dolu anları… Kızımın ayağı 12 saat yüzümde kaldı”

Gaziantep’in Nurdağı ilçesinde yaşayan Kenan Demir, 6 Şubat depremlerinde 3 çocuğu ve eşini kaybetti. Demir, yaşadığı binanın enkazından 12 saat sonra çıkarılan tek kişi olurken, kasılmış bir vaziyette saatlerce beklediği için boyu 4 santimetre uzadı.

O acı dolu anlarda Demir, depremi nasıl fark ettiğini anlattı. Sarsıntının etkisiyle ışıkları açan acılı baba, bir süre sonra ışıkların söndüğünü, durumu anlayınca yan odaya giderek çocuklarının üstüne atladığını söyledi. Sabah’ın haberine göre, binanın kademe kademe çökmesiyle enkaz altında kalan baba Demir, kızlarından birinin, “Baba kurtar beni” dediğini paylaştı. Baba, sözlerine şöyle devam etti;

“KIZIMIN AYAĞI 12 SAAT BOYUNCA YÜZÜMDEYDİ”

“12 saat boyunca enkazda çocuklar gözümün önünde çok berbat bir şeydi. Sesimi kimse duymuyor. 11 kişiden bir tek ben kaldım. Başka bir kiracının ismini söylediler, o ölmüştü, ona seslenirken beni buldular. Çok dardı, giremediler içeri. Hava deliği açtılar. Yukarıdan çıkarmaya çalıştılar, çıkaramadılar. Balyoz ile tek tek kırarak çıkardılar. Kolum kesilecekti, damar yolu açılınca kurtarıldı. 12 saat enkazdaydık. Hepsini görüyordum. Kızımın ayağı 12 saat boyunca yüzümdeydi. Acı her gün daha çok büyüyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x