Bitcoin Gurusunun Anket Sonuçları Şaşırttı: Ne Zaman Satarsınız?

Bir Bitcoin inananı olan Michael Saylor, sosyal medya platformu X üzerinden ilginç bir anket yaptı. Buna göre bireysel holder’lar BTC’lerini satmaya istekli değil. Bu arada ankette gösteriyor; yüz yirmi binden fazla kişi oy kullandı.

İşte Michael Saylor’ın Bitcoin anketinin gösterdiği sonuçlar

Vokal Bitcoin evangelisti ve BTC sever MicroStrategy iş zekası devinin kurucusu Michael Saylor, Twitter/X sosyal medya platformunda ilginç bir anket düzenledi. Ankette, ortalama Bitcoin kullanıcılarının BTC’lerini hangi fiyattan satmaya razı olacağını sordu. Böylece, katılımcıların Bitcoin’in ne kadar yükselmesi gerektiğine dair görüşlerini toplamaya çalıştı.

MicroStrategy’nin kurucusu, eski genel müdürü ve şu anda şirketin Bitcoin stratejisinin başında bulunan Michael Saylor, X uygulamasındaki 3,1 milyon takipçisine BTC portföylerinin bir kısmını satmaya başlayabilmeleri için Bitcoin’in hangi fiyat seviyesine yükselmesi gerektiğini sordu. Anketin sonuçları ilginç: azınlık (%14,2 ve %18,9) sırasıyla 250.000 ve 500.000 doları seçti. Bununla birlikte, seçmenlerin çoğunluğunun yanıtları iki farklı vektör aldı. Toplam %36,4’ü “1 milyon dolardan asla” seçeneğini tercih etti. Diğer çoğunluk olan %30,6’sı ise “100.000 dolar” cevabını verdi. Yine de, buradaki mutlak çoğunluk, şu ana kadar, 1.000.000 dolara ulaşana kadar herhangi bir Bitcoin satmayı düşünmüyor veya bu gerçekleşse bile satmayacak.

Bitcoin topluluğu influencer’ı Preston Pysh, anketin altında “bu yanıtları her bir oyun sahip olduğu coin sayısına göre ağırlıklandırmak mümkün olsaydı harika olurdu” yorumunu yaptı. Eğer bu mümkün olsaydı Pysh’a göre, “1 milyondan fazla asla satmam” toplam hakimiyeti

MicroStrategy daha fazla BTC satın aldı

Bu arada Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Saylor’un şirketi MicroStrategy de Bitcoin bahislerini arttırmaya devam ediyor. Yaklaşık bir hafta önce Saylor, satın alma sırasında 593,3 milyon dolar değerinde 16.130 BTC’lik başka bir kripto büyük parçasının satın alındığını duyurdu. Buradaki ortalama satın alma fiyatı 36.785 dolar olarak gerçekleşti. Bu, MicroStrategy tarafından tutulan toplam BTC zulasına önemli bir artış sağladı. Böylece, şirketin genel holdingleri şu anda 174.530 dolar seviyesine yükseldi.

Samson Mow, Bitcoin fiyatının 1 milyon dolara ulaşacağını öngörüyor

Dün Jan3 patronu Samson Mow, Bitcoin’in gelecekteki fiyatına ilişkin tahminlerini paylaştı. Mow, BTC’nin eninde sonunda 1.000.000 dolara ulaşacağına dair beklentilerini bir kez daha dile getirdi. Bunun için öne sürdüğü ilk neden, çok sayıda kurumsal paranın Bitcoin’e yoğun olarak akacak olması. İkinci nedeni ise gelecek yıl Nisan ayında gerçekleşecek olan Bitcoin halving etkinliği.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir